Trwają przygotowania do koncertu Artyści przeciw nienawiści, którego pomysłodawczynią jest Doda. Wokalistka zainicjowała wydarzenie tuż po tragicznych wydarzeniach z Gdańska, kiedy to w skutek zamachu nożownika zmarł prezydent tego miasta Paweł Adamowicz.

Rabczewska zaapelowała do polskich artystów, by w ramach walki z hejtem zjednoczyć się wspólnie na jednej scenie. Wśród osób, które wyraziły swoją chęć do współpracy jest między innymi Justyna Steczkowska.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Szanowni Państwo, w nawiązaniu do inicjatywy #artyściprzeciwnienawiści, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, na gorąco chcielibyśmy przekazać Wam najświeższe informacje. Od ponad tygodnia zespół osób, który włączył się pro bono w organizacje koncertu z udziałem polskich artystów, pracuje intensywnie nad stworzeniem wydarzenia, które połączy wszystkich, przeciwstawi się mowie nienawiści, zatrzyma fale hejtu, wrogości i złych emocji. Polscy artyści chcą być ponad podziałami społecznymi i politycznymi i zjednoczyć swoich fanów. Spotkanie na jednej scenie kilkudziesięciu artystów jest ogromnym przedsięwzięciem logistycznym i organizacyjnym ale także finansowym. Chcemy jednak podkreślić, że wydarzenie będzie miało charakter charytatywny i robimy wszystko, by jak najwięcej rzeczy załatwić bez nakładów finansowych. Zwróciło się wiele osób, które zaoferowały swoją pomoc i wsparcie. Niemniej jednak wciąż potrzebne są środki finansowe,dlatego prosimy firmy, instytucje i ludzi dobrej woli o wsparcie. Nad kształtem koncertu pracują fantastyczni ludzie, doświadczone ekipy, które na co dzień tworzą największe wydarzenia w kraju. Opiekę artystyczną i reżyserską objął Bolesław Pawica. Idea koncertu i spotkania jest inicjatywą wszystkich artystów. Bardzo prosimy media o rzetelne i pozytywne przekazy dotyczące naszej akcji. Osobą, która rzuciła pierwsze hasło dotyczące inicjatywy i koncertu była Doda, ale pragniemy podkreślić, że w ciągu kilku chwil ponad stu artystów włączyło się w jego organizację. Wszyscy razem, bez podziałów, na jednej scenie chcą mówić i zaśpiewać jednym głosem. Artyści zaangażowani w tę inicjatywę są otwarci na współpracę z mediami, dlatego zwracamy się do wszystkich stacji telewizyjnych o możliwość podjęcia współpracy, transmisji i promocji akcji. Tylko wspólny przekaz może zrealizować marzenia i idee, które przyświecają całemu koncertowi. W ciągu najbliższych dni wrócimy do Was z oficjalnym terminem i miejscem koncertu #artyściprzeciwnienawiści Polska nie zmieni się na lepsze, dopóki dobro będzie najbardziej podejrzaną wartością… ____ Kontakt dla mediów: Agnieszka Hyży agnieszka@artysciprzeciwnienawisci.pl

Post udostępniony przez @ artysciprzeciwnienawisci

Dorota w rozmowie z magazynem Party wyznała, że oprócz ponad stu (!) artystów, swoją gotowość do pomocy przy organizacji koncertu zgłosiło wiele innych osób:

Przede wszystkim to nie jest „koncert Dody i artystów”. Idea jest taka, że robimy to razem. W organizacji bardzo pomagają mi Grzegorz Hyży i jego żona Agnieszka, z kolei Patricia Kazadi obdzwoniła od razu artystów, a Dawid Kwiatkowski zaangażował się w promocję. Dużo osób chce nam pomóc, zgłosili się już ludzie, którzy zajmują się sceną, wizualizacjami i organizacją wielkich festiwali i chcą się w to włączyć za darmo. Bez ich pomocy to przedsięwzięcie kosztowałoby nas dwa razy więcej. Ale najwięcej wsparcia dają mi słowa od ludzi, którzy chcą być pod sceną

Rabczewska odniosła się także do faktu, że udziału w koncercie odmówiła Edyta Górniak, która zamieściła w sieci obszerne oświadczenie, wyjaśniając w nim swoją decyzję.

Zobacz również: Górniak odpowiedziała na zaproszenie Dody: „Kreowanie siebie na bohatera”

(czytaj dalej na następnej stronie)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here