Borys Szyc ma za sobą wiele wymagających ról. Zagrał już między innymi Silnego w „Wojnie polsko-ruskiej” Xawerego Żuławskiego czy Lecha Kaczmarka w „Zimnej wojnie” Pawła Pawlikowskiego. Tym razem czeka go kolejne trudne zadanie. Aktor wcieli się w wielką postać historyczną, Józefa Piłsudskiego.

Mowa o filmie w reżyserii Michała Rosy, znanego z takich projektów, jak „Rysa” czy „Czas honoru”. Borys Szyc zagra w nim główną rolę, czyli marszałka Józefa Piłsudskiego.

„Zaczynamy dziś opowieść o Piłsudskim. Nie dziadku i wielkim wodzu ale człowieku pełnym emocji i pasji, bliskim depresji i śmierci, terroryście rzucającym bomby i napadającym na pociągi, liczącym głównie na siebie, często egoiście, kochającym gorąco i namiętnie mężczyźnie z wizją kraju który kochał ponad wszystko”- poinformował aktor w swoich mediach społecznościowych dodając jednocześnie zdjęcie w charakteryzacji filmowej. Borysa Szyca ciężko rozpoznać zza długiej brody, przyciemnionych włosów i krzaczastych brwi (przejdź na następną stronę, aby zobaczyć zdjęcie). Film ma trafić na ekrany kin w listopadzie 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here